Wypożyczalnia samochodów – zakres usług

Samochód – przedmiot codziennego użytku, towarzyszący człowiekowi już od przeszło stu lat. Dawniej – synonim postępu i luksusu. Dzisiaj – prozaiczne urządzenie, bez którego nie sposób sobie wyobrazić funkcjonowania człowieka we współczesnym świecie. Liczba aut, jakie poruszają się po światowych drogach liczona jest już w miliardach. Wydaje się więc, że praktycznie każdy może dysponować własnym autem, bez względu na sytuację. A jednak nie do końca tak jest, czego dowodem jest każda funkcjonująca na rynku wypożyczalnia samochodów.

Auto nie własne, ale jak własne

Chcąc korzystać z auta człowiek ma w zasadzie do wybory trzy opcje. Nabyć auto na własność, korzystać z odpłatnego transportu, takiego jak chociażby taksówki lub też skorzystać z opcji wypożyczania auta. Choć dla zdecydowanej większości ludzi wypożyczalnie aut kojarzą się z okazjonalnym użyczaniem tego typu sprzętu, to tak naprawdę coraz popularniejsze staje się wypożyczanie samochodu na stałe, określane bardziej fachowo jako wynajem długoterminowy.

Jak działa taka usługa? To bardzo proste – po podpisaniu umowy i opłacaniu comiesięcznego abonamentu klient dostaje do stałego użytkowania wybrany przez siebie model auta, spośród opcji oferowanych przez wypożyczalnie. Po stronie firmy pozostaje opłacanie składek na ubezpieczenie OC, dokonywanie przeglądów technicznych, a także bieżących napraw i wymiany części eksploatacyjnych.

Klient natomiast pokrywa koszty tankowania i – co już wcześniej wspomniano – opłaca ustalony abonament. Po upływie oznaczonego w umowie czasu klient może wymienić auto na nowszy model.

Wypożyczanie na chwilę

Oczywiście korzystanie z wypożyczalni aut w sposób ciągły wciąż jest rozwiązaniem w miarę niszowym, na które decydują się nieliczni. O wiele częściej spotykane jest natomiast korzystanie z opcji, jaką każda wypożyczalnia aut ma w standardzie, czyli sięganie po auta na wynajem w sytuacjach jednostkowych.

Dobrym przykładem jest przybycie do danego miasta samolotem rejsowym i wynajem auta w celu sprawnego poruszania się do pożądanych lokalizacji. Można tutaj skorzystać z wynajmu auta bezpośrednio w wypożyczalni, jak również zawczasu umówić się z wypożyczalnią na podstawienie auta w pożądane miejsce.

Wczasy w aucie z wypożyczenia

Osobom na co dzień poruszającym się małolitrażowymi modelami także zdarza się sięgać po usługi wypożyczalni. Najczęściej ma to miejsce w przypadku chęci wyjazdu z rodziną autem na wczasy. Mały model raczej kiepsko nadaje się do tego celu, dlatego też często zdarza się w tym przypadku takim urlopowiczom sięgać po auto z wynajmu.

Szeroki wybór modeli, jakie znajdują się w ofertach wypożyczalni to niewątpliwy atut tej branży. Pozwala to bowiem na dobranie wypożyczanego samochodu adekwatnie do istniejącej sytuacji. Z tego też względu ‚garaże wypożyczalni wyposażone są zarówno w typowe auta osobowe, jak i w samochody typu kombi jak również w vany, a nawet busy. Wszystko po to, aby dać klientowi jak najszersze pole wyboru.

Oczywiście wypożyczenie auta nie zwalnia z jednego obowiązku – odpowiedzialności za szkody, popełnione z winy kierującego pojazdem. W takich sytuacjach to właśnie użytkownik wypożyczonego auta będzie obarczony odpowiedzialnością.

By | 2019-05-27T14:48:44+02:00 27 maja, 2019|Porady|Możliwość komentowania Wypożyczalnia samochodów – zakres usług została wyłączona