Wypożyczalnia samochodów – do kogo kieruje swoje oferty?

Jeszcze do niedawna panowało powszechne przekonanie, że usługa wynajmu auta, jest przeznaczona wyłącznie dla firm lub osób zamożnych. Alternatywnie dla tych, którzy wybierają się do odległego miejsca (miasta lub kraju) i nie chcą zabierać własnego samochodu. Jak się okazuje wypożyczenie samochodu nie jest i nigdy nie był skierowany jedynie do ścisłej grupy konsumentów. Dla kogo wypożyczalnia samochodów kieruje swoją ofertę?

Wypożyczalnia aut – usługa coraz bardziej popularna

Wypożyczanie samochodów jest usługą coraz bardziej popularną. Wiele osób decyduje się na wynajem auta, nawet kosztem jego zakupu. Jest to opcja, która nie obciąża użytkownika dużymi kosztami na wiele długich lat – jak w przypadku wzięcia kredytu na zakup nowego auta. Czas wynajmowania, a także wysokość rachunku możemy stosunkowo łatwo regulować. Co zachęca coraz większą grupę osób do traktowania wynajmu auta, jako nawet rozwiązania długoterminowego.

Wynajem długoterminowy aut – bardziej opłacalny niż kredyt samochodowy?

Wynajem długoterminowy aut może być pod niektórymi względami nawet bardziej opłacalny niż kredyt samochodowy. Ci, którzy decydują się na wynajmowanie auta na długi okres czasu, cenią sobie elastyczność, jaką daje im usługa – nie podpisują umowy na kilka lub kilkanaście lat (jak w przypadku kredytu), a kwota najmu jest sumarycznie niższa niż kwota podejmowanego kredytu.

Zaletą wynajmu auta, w porównaniu z kredytem samochodowym, jest również pakiet usług dodatkowych, które są uwzględnione w cenie najmu. W pakiet taki wchodzi ubezpieczenie, pielęgnacja auta, a nawet dodatkowe zniżki na niezbędne do użytkowania auta usługi.

Wszystkie te plusy sprawiają, że wypożyczanie auta jest korzystne również dla osób zaliczających się do średniej klasy ekonomicznej.

Dedykowane oferty dla klientów wypożyczalni samochodowych

Nie jest jednak żadną tajemnicą, że w zależności od potrzeb klienta, każdy z nich otrzyma nieco inną ofertę od wypożyczalni. Dla klientów biznesowych, wypożyczalnie aut przygotowują pojazdy klasy premium, które posiadają bogate wyposażenie i idealnie sprawdzają się w sytuacjach oficjalnych. Są one doskonałe podczas podróży służbowych, jak i wyjazdów reprezentacyjnych, gdzie klientowi zależy na zrobieniu jak najlepszego wrażenia. Dodatkowym atutem wypożyczania samochodów – również tych należących do klasy premium – jest to, że gdy co jakiś czas wynajmujemy inny model samochodu, ten po prostu się na nie znudzi.

Oferta wypożyczalni samochodowych kierowana jest także dla osób, które potrzebują określonego typu samochodu, na stosunkowo krótki czas. Przykładem jest tutaj choćby chęć przewozu towarów, czy przeprowadzka do innego miejsca, podczas gdy nie dysponujemy swoim własnym samochodem dostawczym. Również i ten typ pojazdów znajduje się w ofercie niektórych wypożyczalni.

Wypożyczalnie przygotowują również specjalne oferty dla osób, które wybierają się na krajowe lub zagraniczne wycieczki. Jeśli chcą poruszać się w miejscu docelowym swojej podróży autem, to mogą one skorzystać z usług wypożyczalni.

By | 2019-03-20T13:50:57+01:00 20 marca, 2019|Porady|Możliwość komentowania Wypożyczalnia samochodów – do kogo kieruje swoje oferty? została wyłączona