Wynajem długoterminowy samochodów dla osób fizycznych – dlaczego warto?

Posiadanie własnego samochodu wiąże się z niemałymi kosztami, które nie kończą się na jego zakupie czy też uzupełnianiu zbiornika z paliwem. Dochodzą do tego jeszcze koszty eksploatacyjne, kwestia ubezpieczenia, przeglądy i ciągły spadek wartości pojazdu oraz problemy z jego sprzedażą w przyszłości. Coraz więcej osób decyduje się na wynajem samochodów – zarówno na krótkoterminowy, jak i na wynajem długoterminowy aut. Rozwiązanie to niesie ze sobą wiele korzyści nie tylko dla przedsiębiorców, ale także dla klientów indywidualnych.

Wynajem długoterminowy samochodów dla osób fizycznych coraz popularniejszy

W dzisiejszych czasach samochód można posiadać lub tylko go użytkować w przypadku wynajmu. W Polsce coraz więcej osób decyduje się na wynajem różnego typu pojazdów, czerpiąc z tego wiele korzyści. Posiadanie auta na własność ma oczywiście swojej zalety, ale nie brakuje także sporej ilości wad dotyczących głównie kwestii finansowej. Nie każdy chce zamrażać swój kapitał w dobra materialne i preferuje płacenie za ich użytkowanie przez określony czas. To sprawia, że na rynku pojawia się coraz więcej firm specjalizujących się właśnie w wypożyczaniu najróżniejszych pojazdów. Bogactwo i różnorodność ofert sprawia, że każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego – zgodnego z jego indywidualnymi potrzebami, oczekiwaniami, preferencjami i możliwościami finansowymi. Na korzystanie z tego typu usług decydują się obecnie już nie tylko przedsiębiorcy, ale również osoby fizyczne.

W przypadku klientów indywidualnych zwykle lista dostępnych samochodów jest trochę krótsza, ale nie zawsze jest to regułą. W cenę wliczone są zarówno kompleksowe ubezpieczenie na cały okres finansowania, jak również pakiet serwisowy i czasem nawet nieodpłatny transport pojazdu pod wskazany przez klienta adres. W celu wypożyczenia auta wystarczające jest złożenie wniosku o finansowanie oraz przedstawienie zaświadczenia o zarobkach od pracodawcy i wyciągów bankowych potwierdzających wpływy wynagrodzenia z ostatnich paru miesięcy.

Czy wynajem długoterminowy samochodu się opłaca?

Niezaprzeczalną zaletą długoterminowego wynajmu samochodu jest to, że można użytkować preferowany model auta bez konieczności inwestowania w nie dużego kapitału. Oferta wypożyczalni jest szeroka, dzięki czemu każdy znajdzie coś na miarę swoich potrzeb. Do dyspozycji są zarówno samochody osobowe, jak również vany czy też auta dostawcze. Można zdecydować się na pojazd używany lub nowy, a więc dostosować ofertę do swoich oczekiwań i możliwości finansowych. Na korzyść wynajmu przemawia także to, że nie trzeba przejmować się kosztami związanymi z serwisowaniem auta ani też kwestią jego ubezpieczenia. Zajmuje się tym wypożyczalnia, co przekłada się na większą wygodę i oszczędność czasu dla usługobiorcy. Długoterminowy wynajem samochodu nie zmniejsza ani też nawet nie wymaga od klienta zdolności kredytowej. Jest to świetnie rozwiązanie dla osoby, która nie może pozwolić sobie na kredytowanie wymarzonego auta. Wystarczy płacić comiesięczne opłaty w postaci przystępnych i nienadwyrężających budżetu rat, a po zakończeniu umowy można oddać pojazd do wypożyczalni. Klient nie musi przejmować się koniecznością odkupienia samochodu ani też jego odsprzedażą. Po zakończeniu umowy możliwie jest wymienienie auta na inny model lub odkupienie go od wypożyczalni na preferencyjnych warunkach.

By | 2019-03-20T13:41:30+01:00 20 marca, 2019|Porady|Możliwość komentowania Wynajem długoterminowy samochodów dla osób fizycznych – dlaczego warto? została wyłączona