Wynajem aut dostawczych – co warto wiedzieć

W Polsce coraz więcej osób decyduje się na wypożyczanie auta. Z usług wypożyczalni często korzystają osoby, które wybierają się w daleki podróże (krajowe lub zagraniczne) i na miejscu swojej destynacji chcą poruszać się w wygodny sposób. Usługa wypożyczania aut osobowych jest już doskonale znana. Jednak pojazdy osobowe nie są jedynymi, jakimi możemy wynająć. Przyjrzyjmy się bliżej wynajmowi aut dostawczych i sprawdźmy co warto wiedzieć przed podpisaniem umowy z wypożyczalnią.

Wynajem aut dostawczych – kiedy znajduje zastosowanie?

Z tego rozwiązania chętnie skorzystają przede wszystkim firmy, które chcą powiększyć swoją flotę pojazdów. W większości wypożyczalni możliwy jest wynajem długoterminowy aut. Dzięki czemu całościowa cena za wykorzystywanie samochodu do pracy będzie nieco niższa, niż w przypadku jednorazowego, czy też kilkudniowego najmu. Stawki za taki rodzaj najmu ustalane są indywidualnie i mogą różnić się w zależności od propozycji konkretnej wypożyczalni, ale również stażu kierowcy, czy rodzaju auta dostawczego i jego wyposażenia.

Praktycznie każda wypożyczalnia samochodów dostawczych oferuje również opcję wynajmu auta na krótki okres czasu. Zazwyczaj z takiej oferty korzystają osoby prywatne, które potrzebują dodatkowego samochodu. Wynajem auta dostawczego może być również bardzo dobrym rozwiązaniem, gdy zależy nam na przewiezieniu towaru o dużym gabarycie lub wtedy, gdy się przeprowadzamy. Wypożyczenie samochodu dostawczego jest wtedy alternatywą dla skorzystania z, nieco kosztowniejszej opcji, jaką jest wynajęcie firmy przeprowadzkowej.

Niezbędne dokumenty i co jeszcze?

Warunki wynajmu aut dostawczych są bardzo podobne do wynajmu samochodów osobowych. Pierwszym z nich jest oczywiście posiadanie prawa jazdy. Wypożyczalnia może mieć swoje wewnętrzne wymagania w zakresie stażu kierowcy. Niektóre umożliwiają wynajem aut już dla osób, które mają prawo jazdy zaledwie rok. Inne natomiast „każą” swoim klientom poczekać nieco dłużej, aby możliwe było dla nich skorzystanie z ich usług. Jeszcze inne wypożyczalnie wymagają różnej długości stażu dla poszczególnych rodzajów samochodu. Naturalnie te, które są droższe, czy mają bogatsze wyposażenie, niekiedy są dostępne tylko dla osób, które mają już np. 5-letnie doświadczenie za kółkiem.

Innym faktorem, który wypożyczalnie mogą brać pod uwagę przy wypożyczaniu auta, jest wiek kierowcy. Jeśli chodzi o tę kwestię, to podobnie, jak w przypadku stażu, również i warunek ukończenia odpowiednich lat, jest indywidualnie określony przez konkretną wypożyczalnię.

Wiele wypożyczalni samochodowych wymaga posiadania karty kredytowej. Oczywiście nie jest ona obligatoryjna dla wszystkich placówek, jednak przed zainteresowaniem się ofertą konkretnego wynajmującego, warto jest zapytać, czy akceptuje on również inne środki płatności i czy wymaga on zabezpieczenia w postaci karty kredytowej.

Jeśli spełniacie wszystkie wymagania wypożyczalni oraz posiadacie konieczne dokumenty, to dopełnienie formalności i wynajem auta nie powinien zająć więcej niż 30 minut.

By | 2019-05-27T13:13:32+02:00 27 maja, 2019|Porady|Możliwość komentowania Wynajem aut dostawczych – co warto wiedzieć została wyłączona