Wynajem samochodów długoterminowy, średnioterminowy i krótkoterminowy – kiedy warto?

Samochód jest czasem niezastąpiony – kiedy dojeżdżasz do pracy, prowadzisz firmę, wypoczywasz.
Są jednak sytuacje, kiedy korzystniejsze niż korzystanie z własnego samochodu, jest jego wynajęcie. Jakie to okoliczności i na jaki okres można wynająć samochód?

Kiedy może się przydać wynajem krótkoterminowy?

Wyjazd na weekend na drugi koniec kraju, to idealny przykład sytuacji, kiedy wynajem krótkoterminowy samochodu jest idealnym rozwiązaniem. Dojeżdżając na miejsce szybkim pociągiem, wygodnym autobusem, czy samolotem linii krajowych, nie jesteś na miejscu tak zmęczony, jak jadąc własnym autem – zwłaszcza jako kierowca. Wynajmując na miejscu samochód, masz do dyspozycji komfortowy, sprawny i ubezpieczony pojazd, dzięki któremu zwiedzanie okolicy będzie znacznie przyjemniejsze i efektywniejsze, niż w przypadku poruszania się pieszo, czy komunikacją publiczną. Po prostu masz szansę zobaczyć znacznie więcej w tym samym czasie.
Wynajem to również doskonała opcja dla osób, które na stałe przebywają za granicą, a w Polsce bywają jedynie na kilka dni.
W przypadku dłuższych pobytów, doskonale sprawdza się wynajem średnioterminowy.

Wynajem średnioterminowy – na jaki czas wypożyczasz auto?

Kiedy potrzebujesz samochodu na okres od 2 do 24 miesięcy, dla wypożyczalni stajesz się klientem średnioterminowym. Czy to się opłaca? Okres ten jet zbyt krótki, aby opłacało się kupować samochód zbywając go później ze stratą. Nie wchodzi w grę również leasing samochodu. Wygląda na to, że wynajem średnioterminowy dla osób, które potrzebują samochodu na kilka, lub kilkanaście miesięcy jest idealnym rozwiązaniem.

Wynajem długoterminowy, czy leasing?

Kiedy potrzebujesz samochodu na dłużej, niż dwa lata – na przykład do celów związanych z działalnością gospodarczą, nie dysponując gotówką, masz kilka rozwiązań – raty, leasing, lub wynajem długoterminowy. Kiedy to ostatnie rozwiązanie okazuje się najlepsze?
Wynajem samochodu na dłuższy okres, to możliwość pozyskania komfortowego, nowego lub prawie nowego pojazdu do firmy, kiedy nie dysponujesz większą kwotą na zakup, ani też nie posiadasz zdolności kredytowej dla rat. W odróżnieniu od leasingu, opłaty za wynajem dają większe możliwości, jeśli chodzi o wrzucenie kwot w koszty działalności.
Z rozwiązania tego często korzystają firmy, którym nie zależy na przejęciu samochodu po upłynięciu umowy leasingowej.
Warto zaznaczyć, że to firma wynajmująca dba o ubezpieczenie, przeglądy i serwis. Po stronie użytkownika, jest jedynie systematyczne i terminowe wnoszenie opłat wynikających z umowy wynajmu. To zdecydowanie stawia wynajem długoterminowy samochodu, ponad jego kupnem. Po tym, jak samochód przestaje być potrzebny, po prostu umowa ulega rozwiązaniu – nie interesuje cię, co masz z nim zrobić – sprzedać, oddać, czy zezłomować. Możesz też po prostu zmienić model na inny, kiedy umowa ulega rozwiązaniu, a twoja firma nadal potrzebuje pojazdu.

Nie ulega wątpliwości, że wynajem samochodu jest rozwiązaniem wygodnym, elastycznym i przyjaznym użytkownikom.

By | 2019-03-18T15:34:41+01:00 18 marca, 2019|Porady|Możliwość komentowania Wynajem samochodów długoterminowy, średnioterminowy i krótkoterminowy – kiedy warto? została wyłączona