FAQ 2018-07-03T11:23:44+02:00

Wypożyczalnia aut

Najczęściej zadawane pytania dotyczące wynajęcia samochodu w wypożyczalni MIRent

Jak mogę zarezerwować samochód?

Najłatwiej dokonać rezerwacji samochodu wypełniając formularz rezerwacji, który jest dostępny 24 godziny na dobę z każdego miejsca na świecie. Przy użyciu formularza możesz także zamówić wyposażenie i opcje dodatkowe, a także podstawienie i odbiór z dowolnego miejsca.
Innym sposobem jest zapytanie o wynajem wysłane pod adres wynajem@mirent.pl lub kontakt telefoniczny z naszym biurem: (+48) 532 47 47 07

Jakie warunki muszę spełnić, aby móc wynająć samochód?

Najważniejszym warunkiem jest posiadanie prawa jazdy ważnego na terenie RP oraz drugi dokument tożsamości – dowód osobisty lub paszport (w przypadku cudzoziemca).
Kolejnym warunkiem jest wiek kierowcy – nie mniejszy niż 21 lat.

Jak mogę zapłacić za wynajem?

Płatność za wynajem może się odbyć przy użyciu karty kredytowej lub płatniczej, gotówki lub przelewem przedpłatą.

Co to jest kaucja (depozyt) i jaka jest jej wysokość?

To kwota która na czas wynajmu samochodu zostanie zablokowana na Twojej karcie płatniczej (kredytowej lub debetowej, Visa lub Mastercard). Jeśli Twoja karta nie ma funkcji blokady (tzw. pre-autoryzacji), kaucja zostanie pobrana z karty. Kaucja jest zwrotna. Środki na karcie są odblokowywane, jeśli samochód zostanie zwrócony bez uszkodzeń i w stanie zgodnym z protokołem przekazania. Wysokość kaucji poszczególnych klas podana jest w cenniku.

Co to są koszty udziału własnego?

Opłata administracyjna za każdą szkodę na pojeździe jest naliczana w przypadku gdy spowodowałeś kolizję, uszkodzenie pojazdu albo sprawca zdarzenia jest nieznany. Jeśli sprawcą jest inny uczestnik ruchu drogowego, ale Ty skontaktowałeś się z Infolinią Techniczną i zrobiłeś wszystko, o co prosił Cię pracownik infolinii – opłata administracyjna nie zostanie naliczona.
Nawet jeśli jesteś sprawcą szkody albo sprawca jest nieznany, możesz znieść opłatę administracyjną. Wystarczy że przed wynajmem wykupisz usługę – zniesienie opłaty administracyjnej za szkodę.

Jaki jest koszt wynajęcia samochodu?

Jest on uzależniony od terminu oraz okresu na jaki wynajmujesz samochód, od klasy samochodu i miejsca podstawienia. Na stronie MIRent, korzystając z formularza rezerwacji, możesz zobaczyć cenę wynajmu samochodu. Wybierając miejsce odbioru i zdania samochodu, termin oraz klasę auta, będziesz mógł sprawdzić ceny wynajmu bez konieczności przechodzenia do kolejnego kroku rezerwacji.

Czy są jakieś dopłaty do wynajmu?

Dopłatami do ceny wynajmu na etapie rezerwacji są dopłaty za dodatkowe usługi i wyposażenie, takie jak: fotelik dla dziecka, ubezpieczenie ekstra, nawigacja GPS, podstawienie i/lub odbiór w specjalnym miejscu.

Czy istnieje limit kilometrów?

W wynajmie krótkoterminowym nie obowiązuje limit kilometrów.

Gdzie mogę odebrać zamówiony samochód?

Odbiór zarezerwowanego samochodu standardowo następuje w oddziale firmy lub w miejscu jakie zostało wskazane podczas procesu rezerwacji. Możliwy jest też odbiór i zwrot samochodu w dowolnym punkcie po wcześniejszym umówieniu się.

Czy mogę odebrać samochód na lotnisku?

Tak, samochód może być podstawiony i odebrany z lotniska.

Czy muszę posiadać kartę kredytową?

Nie. Wystarczy karta debetowa. Jeśli rezerwujesz samochód z minimum trzydniowym wyprzedzeniem, możesz też zapłacić za wynajem przelewem on-line albo przelewem tradycyjnym. Pamiętaj jednak, że zawsze będzie potrzebna karta płatnicza (kredytowa lub debetowa), aby na czas wynajmu zablokować na karcie zwrotny depozyt.

Czy są pobierane jakieś dodatkowe opłaty, oprócz opłat za dodatkowe wyposażenie, ekstra ubezpieczenie czy nawigację?

W odróżnieniu od wielu firm, nie stosujemy żadnych dodatkowych, ukrytych opłat, takich jak np. opłata przygotowawcza, podatek VAT – podane przez nas kwoty są cenami brutto. Jeśli zaistniałaby jakakolwiek potrzeba dopłaty, będziemy o tym informować podczas procesu rezerwacji, a może ona wynikać z kosztów podstawienia lub odbioru w specjalnym miejscu.

Czy mogę u Was wynająć wyposażenie dodatkowe?

Tak, do dyspozycji naszych Klientów mamy nawigacje GPS, foteliki dla dzieci, łańcuchy na koła oraz bagażniki dachowe. Wyposażenie to można zamówić w trakcie rezerwacji samochodu lub zgłaszając takie zapotrzebowanie przed wynajmem.

Czy Waszym samochodem mogę wyjechać za granicę?

Tak, naszymi samochodami można wyjeżdżać za granicę – do wszystkich krajów należących do Unii Europejskiej (z wyłączeniem Rumunii i Bułgarii) oraz Szwajcarii, Norwegii, Monako, San Marino, Liechtensteinu, Watykanu.

Kto może prowadzić samochód?

Samochód może prowadzić Najemca, ale także zgłoszona osoba dodatkowa – dodatkowy kierowca. Kierowca ten musi mieć skończone 21 lat oraz ważne na terenie RP prawo jazdy.

Czy muszę posiadać międzynarodowe prawo jazdy, aby wynająć samochód w serwisie MIRENT?

Jeżeli Twoje prawo jazdy zostało wydane przez jeden z poniższych krajów, to nie ma potrzeby posiadania miedzynarodowego prawa jazdy:
Albania, Austria, Bahamy, Bahrajn, Białoruś, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Rosja, Filipiny, Finlandia, Francja, Grecja, Gruzja, Gujana, Hiszpania, Holandia, Iran, Irlandia, Izrael, Kazachstan, Korea Południowa, Kuba, Kuwejt, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia, Malta, Maroko, Monako, Mongolia, Niemcy, Niger, Norwegia, Pakistan, Polska, Portugalia, Republika Mołdawii, Republika Środkowej Afryki, Republika Południowej Afryki, Rumunia, San Marino, Senegal, Seszele, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Tadżykistan, Turkmenistan, Ukraina, Urugwaj, Uzbekistan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy, Wybrzeże Kości Słoniowej, Zair, Zimbabwe.
Jeżeli posiadasz prawo jazdy z kraju, którego nie ma na w/w liście, np. Stany Zjednoczone Ameryki, Kanada, Australia, to musisz wyrobić międzynarodowe prawo jazdy. Czynność ta zwyczajowo nie jest kosztowna i nie wymaga zdawania dodatkowych egzaminów.

Działalność wypożyczalni samochodowych na naszym krajowym rynku jest obecnie czymś powszechnym. Do tych czołowych podmiotów na pewno należy zaliczyć firmę Mirent. Jest to firma o ugruntowanej pozycji na naszym rynku, ciesząca się bardzo dobrymi opiniami.

Formalności związane z wypożyczeniem auta

Wypożyczenie auta wiąże się z określonymi procedurami. W owej firmie zarezerwować konkretne auto na wskazany przez klienta okres można w bardzo łatwy sposób. Wystarczy bowiem wypełnić krótki formularz na stronie internetowej. Przy pomocy formularza można również zamówić różnego rodzaju wyposażenie dodatkowe.Należy pamiętać o określonych warunkach, które należy spełnić, na przykład:

– konieczność posiadania ważnego prawa jazdy,
– konieczność przedstawienia dodatkowego dokumentu tożsamości,
– konieczność legitymowania się wiekiem co najmniej 21 lat.

Klient jest obowiązany uiścić również kaucję za wynajmowany samochód, która będzie zwrócona po zakończeniu umowy. Warunki są bardzo przejrzyste i nie ma tutaj żadnych haczyków i nieścisłości.