Długoterminowy wynajem samochodów – współczesna alternatywa posiadania aut

W obecnych czasach, większość ludzi cechuje narastający konsumpcjonizm; ciągła pogoń za nowościami technologicznymi, elektronicznymi gadżetami, chęci posiadania własnego samochodu, mieszkania czy domu doprowadziła do zapominania o rzeczach ważnych i ważniejszych.

Wynajem samochodów długoterminowy

Dla wielu posiadaczy samochodów, codzienne użytkowanie pojazdu spowodowane jest zazwyczaj koniecznością i wiąże się dojazdem do pracy, czy wyjazdami służbowymi. Jednak firmy nie zawsze dysponują zapleczem w postaci samochodów, dlatego warto skorzystać z firm wynajmujących samochody na dłuższy czas, czyli tak zwany wynajem długoterminowy.
Długoterminowy wynajem samochodów to również znakomite rozwiązanie dla osób nieposiadających z jakiegoś powodu własnego samochodu – taki wynajem to zupełnie inna sprawa niż leasing, ponieważ klient korzystający z formy wynajmu długoterminowego użytkuje auto tylko na czas trwania umowy.

Dla firm i dla osób indywidualnych

Ta forma wynajmu skierowania jest nie tylko do firm, ale również do osób prywatnych, gdyż jest korzystna dla obu stron – dla firmy wynajmującej, ponieważ klient płaci określoną w umowie stawkę miesięczną, klient, bo wraz ze samochodem otrzymuje pakiet usług związanych z ubezpieczeniem OC samochodu, ubezpieczeniem assistance, serwis, wymiana części, ewentualne naprawy, a także zastępcze auto w razie wystąpienia poważnej awarii. Wynajmujący troszczy się jedynie o paliwo, natomiast wszystkie formalności załatwia firma wypożyczająca samochód.
Wynajem aut długoterminowy niesie za sobą koszty, które nie zawsze są małe, dlatego z tej formy wynajmu korzystają zazwyczaj osoby, które jeszcze nie mogą z różnych względów pozwolić sobie na kupno nowego samochodu, a pragną skorzystać z możliwości kierowania samochodem spełniającym ich oczekiwania. Dzięki stałej stawce za wynajem długoterminowy można oszczędzić czas i pieniądze, wiedząc jaki czeka nas comiesięczny wydatek.

Umowa na wynajem długoterminowy

Najważniejszą sprawą przy długoterminowym wynajmie samochodu jest dokładne zapoznanie się z warunkami przedstawionymi w umowie, ponieważ każda firma wynajmująca samochody ma własne ustalenia dotyczące opłat stałych i jednorazowych. Mogą do nich należeć ustalona w zależności od modelu kaucja jednorazowa, limit kilometrów, które wynajmujący może przejechać w określonym czasie wypożyczonym samochodem oraz inne istotne punkty.
Flota firmy składa się przeważnie z różnych modeli samochodów, najczęściej to Volkswageny, Toyoty, Skody, Lexusy czy BMW. Większość firm wynajmujących posiada w ofercie również samochody dostawcze i Vany, wynajmowane przez małe i średnie przedsiębiorstwa, gdyż wypożyczenie samochodu na długi czas jest bardziej opłacalne niż jego leasingowanie – wydatki na ten cel nie są brane pod uwagę w momencie starania się firmy o kredyt.

Wygodną sprawą dla klienta jest możliwość bezpłatnej rezygnacji z zarezerwowanego samochodu na wynajem, lub też bezproblemowa zmiana modelu bez podania przyczyny. Klient może również zażądać co pewien czas wymiany na model nowszej generacji, z bogatszym wyposażeniem podnoszącym komfort jazdy. Zakończenie umowy wynajmu długoterminowego może skutkować jej przedłużeniem bądź wykupem używanego pojazdu.

By | 2019-04-24T15:09:51+02:00 24 kwietnia, 2019|Porady|Możliwość komentowania Długoterminowy wynajem samochodów – współczesna alternatywa posiadania aut została wyłączona