10 powodów, dla których powinieneś wynająć zamiast kupić samochód

Wypożyczanie auta kojarzy nam się zwykle z krótkim okresem, gdy samochód jest nam niezbędny. Wiele firm oferuje jednak także wynajem na dłuższy okres, od 12 miesięcy do nawet 3 lat! Dlaczego jest to bardziej opłacalne niż zakup auta?

1. Wiedza ekspertów z branży motoryzacyjnej

W wypożyczalni samochodów pracują osoby, które mają do czynienia z tą branżą znacznie dłużej niż przeciętny kierowca. Oznacza to, że pomogą nam wybrać auto, a także ewentualne dodatkowe wyposażenie. Możemy na nich liczyć podczas podpisywania umowy, wyjaśnią nam wszelkie zawiłości prawne i rozwieją wszelkie wątpliwości.

2. Serwis to nie nasz problem

To wypożyczalnia zajmuje się serwisowaniem pojazdów, ubezpieczeniem i generalną opieką nad służbowymi autami. Wypada nam ważny wyjazd, okazuje się, że samochód jest niesprawny. Co teraz? Nie musimy dzwonić po całym mieście, szukając mechanika, który łaskawie zgodzi się nas przyjąć. Zajmie się tym wypożyczalnia!

3. Zawsze pod telefonem

Problem z odpaleniem auta? Zapaliła się lampka, a my kompletnie nie znamy się na mechanice? Nie ma problemu. Eksperci z wypożyczalni poinstruują nas dokładnie, co zrobić!

4. Indywidualna oferta

Korzystając z własnego doświadczenia, pracownicy wypożyczalni dostosują umowę do naszych potrzeb. W ten sposób zmaksymalizujemy zysk z wypożyczenia auta.

5. Brak wpłaty początkowej – żadnych dodatkowych kosztów

Jako klienci płacimy za użytkowanie auta i nic więcej nas nie interesuje. W przypadku wypożyczalni, takich jak na przykład mirent.pl, wkład początkowy nie jest wymagany – to firma zajmuje się zakupem auta, a my możemy być spokojni.

6. Większa zdolność kredytowa

Gdy już mówimy o finansach, warto wspomnieć, że wypożyczone auta nie obciążają bilansu firmy. Co to znaczy dla nas, klientów? Większe możliwości kredytowe, dzięki czemu łatwiej nam rozwijać naszą działalność.

7. Znacznie tańsze niż leasing

Wypożyczalnia nie obciąża nas kosztami, takimi jak wpłaty własne, które nawet przy niewielkich samochodach mogą wynieść około 10 tysięcy złotych w przypadku leasingu. Dzięki temu możemy mniejszym kosztem rozwinąć naszą flotę.

8. Dodatkowe rabaty

W przypadku wypożyczalni takich jak mirent, możemy liczyć na rabaty przy wypożyczaniu większej ilości aut, a dzięki odpowiedniemu podejściu ekspertów zminimalizujemy koszty. Dzięki temu nasza flota może sprawniej się rozwijać, a my – zajmować się naszą działalnością.

9. Planowanie budżetu firmy jest dużo łatwiejsze

Dzięki indywidualnej umowie, opiece ekspertów nad autami i pomocą w sprawach prawnych, wszystko jest jasne – płacimy jedną, konkretną kwotę miesięczną od każdego auta, bez dodatkowych kosztów. Dzięki temu łatwiej nam zaplanować budżet firmy na cały rok.

10. Możliwość odliczenia podatku VAT

Zgodnie z zapisami ustawy o podatku od towarów i usług, przysługuje nam prawo do odliczenia VAT z tytułu użytkowania pojazdów. Eksperci wypożyczalni z pewnością z chęcią opowiedzą nam więcej na ten temat i doradzą, w jaki sposób zrobić to sprawnie i bezproblemowo.

 

Czytaj więcej o Wynajmie Długoterminowym https://mirent.pl/wynajem-dlugoterminowy/

By | 2018-05-24T13:26:00+02:00 9 maja, 2018|Porady|Możliwość komentowania 10 powodów, dla których powinieneś wynająć zamiast kupić samochód została wyłączona