Dlaczego hybrydy 2018-01-25T20:26:57+00:00

Dlaczego hybrydy

Samochody z napędem hybrydowym stają się coraz popularne. A dlaczego hybryda będzie dobrym samochodem dla Ciebie?

Niskie koszty eksploatacji

Dzięki zaawansowanej technologii, w warunkach miejskich, auto hybrydowe staje się prawdziwym mistrzem ekonomii. Przez większość czasu gdy poruszasz się w korku lub z prędkością kilkunastu kilometrów na godzinę, auto zużyje dosłownie kroplę benzyny. Jak to możliwe? Otóż w większości takich przypadków pracę silnika spalinowego niemal w całości przejmuje układ elektryczny. Dzięki takiemu rozwiązaniu, auta hybrydowe potrafią zużyć w mieście mniej niż 4 l benzyny na 100 km.

Zanieczyszczenie powietrza

Nie tylko ekonomia jest mocną stroną hybryd. Pisaliśmy już o przejmowaniu pracy silnika spalinowego przez silnik elektryczny. W praktyce daje nam to jeszcze jedną ogromną korzyść. Auta z napędem spalinowo-elektrycznym emitują zdecydowanie mniej szkodliwego CO2.

Osiągi

Patrząc na dane techniczne samochodów hybrydowych, trudno zauważyć różnice w mocy pomiędzy nimi a ich odpowiednikami spalinowymi. Jednak w praktyce wygląda to zdecydowanie lepiej i to na korzyść hybryd. Dlaczego? Otóż do dyspozycji masz nie tylko moc ale i moment obrotowy wynikający z pracy dwóch silników.

My decydując się na auto do miasto zdecydowanie wybieramy hybrydę. Zaufaj nam!

Potrzebujesz hybrydę na dłużej? Sprawdź nasze aktualne promocje wynajmu długoterminowego lub zadzwoń do naszego konsultanta.

Zobacz nasze hybrydy

Toyota Auris HSD

WIęcej

Lexus IS300h

Więcej

Lexus NX300h

Więcej